Όλα τα άρθρα

Έκθεση εικαστικών έργων ΤΕΠΑΕ «Ιστορίες του lockdown»

Η Επιτροπή Περιβάλλοντος της Παιδαγωγικής Σχολής στον 1ο όροφο του κτιρίου "Πύργος Παιδαγωγικής" λειτουργεί έκθεση εικαστικών έργων φοιτητριών και φοιτητών της σχολής μας, με θέμα:

«Ιστορίες του lockdown»

που οργανώθηκε κατά τη διάρκεια της πανδημίας, στο πλαίσιο των δράσεων της Επιτροπής Περιβάλλοντος, με την επιμέλεια του μέλους της επιτροπής Δρ Μαρίας Λέτσιου.

Βιβλιοπαρουσίαση «Γεφυρώνοντας πολιτισμικές αποστάσεις στην παιδική λογοτεχνία. Προσεγγίσεις του διαπολιτισμικού ρόλου τους»

Η Επιτροπή Βιβλιοθήκης της Παιδαγωγικής πραγματοποιεί εκδήλωση, στην οποία θα παρουσιαστεί το βιβλίο της Σοφίας Γαβριηλίδου:

Για το βιβλίο θα μιλήσουν οι

Μένη Κανατσούλη, Καθηγήτρια, ΤΕΠΑΕ, ΑΠΘ και

Ανδρέας Καρακίτσιος, Ομότιμος Καθηγητής ΤΕΠΑΕ, ΑΠΘ

Η παρουσίαση θα γίνει ψηφιακά μέσω zoom: https://authgr.zoom.us/j/98257940830

Η είσοδος είναι ελεύθερη

Σειρά Επιστημονικών Συναντήσεων Εαρινό εξάμηνο 2021-2022 Διοργάνωση: Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης

Το Τ.Ε.Π.Α.Ε. οργανώνει μια σειρά επιστημονικών συναντήσεων με στόχο να δημιουργηθεί ένα
forum ενημέρωσης, συζήτησης και προβληματισμού πάνω σε θέματα που απασχολούν τη διεθνή
κοινότητα των Επιστημών της Αγωγής και της Εκπαίδευσης. Στο πλαίσιο αυτό διακεκριμένοι
Έλληνες και Ελληνίδες ομιλητές και ομιλήτριες που εργάζονται σε ιδρύματα εξωτερικού και διεθνείς
φορείς παρουσιάζουν και συζητούν θέματα αιχμής.

Περισσότερες πληροφορίες στο επισυναπτόμενο πρόγραμμα - πρόσκληση

Ανάδειξη εκπροσώπων φοιτητων/ριων στα συλλογικά όργανα του ΑΠΘ

Pages