Όλα τα άρθρα

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του Α.Π.Θ. , «1821: Τιμή και Μνήμη»

«Το 1821 μέσα από τα παιδικά βιβλία: από τις επικές βιογραφίες στις λογοτεχνικές ιστορικές αφηγήσεις»

Ημερομηνία: 22 Απριλίου 2021, ώρα έναρξης 18.00

Η Παιδαγωγική Σχολή συζητάει για τη σεξουαλική παρενόχληση

Η Επιτροπή Φύλου και Ισότητας της Παιδαγωγικής Σχολής του Α.Π.Θ.
σε συνεργασία με τη Φοιτητική Ένωση για το Φύλο και την Ισότητα (ΦΥΛ.ΙΣ. ΑΠΘ)
σας προσκαλεί σε εκδήλωση που διοργανώνει με θέμα: H ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ συζητάει για τη σεξουαλική παρενόχληση
Τρίτη 20/4/2021, 19:00 -21:00
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί διαδικτυακά (μέσω zoom) και απευθύνεται κυρίως σε φοιτήτριες και φοιτητές της Παιδαγωγικής Σχολής αλλά θα είναι ανοιχτή και σε φοιτητές /τριες και άλλων Σχολών του Α.Π.Θ.

Διαδικτυακή βιβλιοπαρουσίαση: «Το παιχνίδι στην προσχολική ηλικία – Από τις προσωπικές εμπειρίες στις σύγχρονες θεωρίες»

Βιβλιοπαρουσιάσεις
Κύκλος 2020-2021

Στο πλαίσιο του ετήσιου κύκλου βιβλιοπαρουσιάσεων από τη Βιβλιοθήκη της Παιδαγωγικής Σχολής, την Πέμπτη 15 Απριλίου στις 19.30 θα παρουσιαστεί το βιβλίο της Marilyn Fleer:

Για το βιβλίο θα μιλήσει η επιμελήτρια της μετάφρασης στην ελληνική γλώσσα

• Μαρία Μπιρμπίλη, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια, ΤΕΠΑΕ, ΑΠΘ
μαζί της θα συζητήσει η
• Μαρία Παπανδρέου, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια ΤΕΠΑΕ, ΑΠΘ

Λειτουργία Βιβλιοθήκης Παιδαγωγικής Σχολής

Έπειτα από απόφαση του φοιτητικού συλλόγου του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης, το κτίριο Πύργος της Παιδαγωγικής Σχολής τελείται υπό κατάληψη για το διάστημα από την Πέμπτη 8 Απριλίου έως και την Παρασκευή 16 Απριλίου.
Λόγω της εξέλιξης αυτής δεν θα πραγματοποιούνται δανεισμοί και επιστροφές βιβλίων από τη Βιβλιοθήκη της Παιδαγωγικής Σχολής.
Οι υπόλοιπες υπηρεσίες (ανανεώσεις δανεισμών, έκδοση καρτών, πληροφοριακές ερωτήσεις κλπ.) θα εξυπηρετούνται διαδικτυακά αφού προηγηθεί e-mail ή ηλεκτρονική αίτηση όπου αυτό είναι απαραίτητο.

Pages