ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ 2017

ΚΑΛΕΣΜΑ ΠΡΟΣ ΦΟΙΤΗΤΡΙΕΣ-ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ

Αγαπητά μέλη της Παιδαγωγικής Σχολής,

Σας προσκαλούμε να προσφέρετε ένα ή και περισσότερα δικά σας βιβλία, που δεν τα χρειάζεστε πλέον και να διαλέξετε για σας κάποιο άλλο:

Η ανταλλακτική βιβλιοθήκη "Δίνω και Παίρνω", που με πολλή φροντίδα αλλά και προσδοκίες  δημιουργήθηκε, ξεκίνησε την πορεία της  πριν από ένα χρόνο περίπου και συνεχίζει να μας κρατάει συντροφιά στη γνωστή συμπαθητική γωνιά του 1ου ορόφου του Πύργου.

Είναι ικανοποιητικό το γεγονός ότι διατηρεί την παρουσία της αισθητή, ενισχυμένη άλλοτε λιγότερο και άλλοτε περισσότερο με ανανεωμένο υλικό από τους επισκέπτες και τις επισκέπτριές της. Δεν παύει όμως να χρειάζεται μια πιο έντονη υποστήριξη στη διαδικασία "δώσε ένα βιβλίο και πάρε κάποιο άλλο" από όλους μας.

Κάθε προσφορά από τον καθένα και την καθεμιά από εμάς θα αποδειχθεί ένα απρόσμενο δώρο για όλους μας, ικανό να μας ταξιδέψει και να μας χαλαρώσει.

Από τη Βιβλιοθήκη της Παιδαγωγικής Σχολής