ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΥΓΕΙΑ  ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ  – ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ – ΕΞΕΤΑΣΗ

Η Επιτροπή Φύλου και Ισότητας της Παιδαγωγικής Σχολής σε συνεργασία με την Θετική Φωνή THESS CHECKPOINT διοργανώνει εκδήλωση με θέμα:

ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΥΓΕΙΑ  ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ  – ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ – ΕΞΕΤΑΣΗ

Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2019, 12:00 μ. -14:15 μ.μ., Κτίριο Λυόμενο, Αίθουσα 1

Συντονισμός:
Δήμητρα Κογκίδου, καθηγήτρια του Παιδαγωγικού Τμήματος Δημοτικής Εκπαίδευσης και συντονίστρια της Επιτροπής Φύλου & Ισότητας της Παιδαγωγικής Σχολής Α.Π.Θ.

12:15 -12:45

•  Θεόδωρος Ι. Δαρδαβέσης, Καθηγητής Υγιεινής και Κοινωνικής Ιατρικής, Διευθυντής του Εργαστηρίου Υγιεινής, Κοινωνικής – Προληπτικής Ιατρικής και Ιατρικής Στατιστικής, Τμήματος Ιατρικής Α.Π.Θ. και Κοσμήτορας της Σχολής Επιστημών Υγείας.

Το ανδρικό προφυλακτικό ως μέσο αντισύλληψης και προστασίας από τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα

Συζήτηση

12:45 -14:15

Προβολή συνέντευξης με Ζακ Κωστόπουλο / Zackie Oh για το θέμα της οροθετικότητας